1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Madzia 38

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30226

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-09, 05:46   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Grruczolakorak surowiczy o wysokim stopniu zlośliwości ,wydaje mi się,najważniejsze ,żewiększość usunięto ,reszte chemia zniszczy ,zaawansowanie duże niestety ,ale nadzieje trzeba mieć i walczyć,zdarzają sie dłuższe remisje po leczeniu,trzymajcie się
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Madzia 38

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30226

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-08, 06:28   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Musisz zapytać na oddziale jak będzie na drugiej chemii,mogą zrobić koniec maja gdyż leki jeszcze działają ,robią tk 21 dni po chemii.
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Madzia 38

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30226

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-04, 15:18   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Witaj przy raku jajnika ,otrzewnej w pierwszym rzucie chemioterapii jest Taxol ,Karboplatyna i Avastin ,6 cykli co 21 dni.

Substancja czynna produktu Avastin, bewacyzumab, jest przeciwciałem monoklonalnym. Przeciwciało monoklonalne jest przeciwciałem (rodzaj białka), które zaprojektowano w taki sposób, aby rozpoznawało i wiązało się z czynnikiem wzrostu śródbłonka naczyń (VEGF) – białkiem, które krąży we krwi i powoduje wzrost naczyń krwionośnych. Łącząc się z VEGF, produkt Avastin hamuje jego działanie. W rezultacie komórki nowotworowe nie rozwijają własnego zaopatrzenia w krew i są pozbawione tlenu i substancji odżywczych, co wspomaga spowolnienie wzrostu guzów.

[ Dodano: 2017-03-04, 15:20 ]
http://www.ema.europa.eu/...WC500029260.pdf

[ Dodano: 2017-03-04, 15:23 ]
Aby dostać Avastin musi upłynąć 28dni od operacji ,tak nam mówili lekarze ,musi rana się wygoić dobrze ,ale niektóre chore otrzymały pierwszą chemie bez Avastinu a drugą już z tym lekiem
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Madzia 38

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30226

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-02, 06:22   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Zadzwoń do Emericha ,zapytaj ,myśle ,że po 3 chemiach zrobią tk i ponownie otworzą.
Spokojnie ,ja też byłam w szoku ,zastanów się ,jak mamie przekazać.Ja nie mówiłam całej prawdy ,gdyż moja mama załamałaby się.Chroniłam ,kłamałam ,ale psychika jest bardzo ważna ,znasz mame i pomyśl .
Niestety lekarze tam są hmm mówili no wie pani kwestia tygodni mc pożyje a jednak chemia działa i walczy dzielnie.
Trzeba poczekać na wynik histopatologii ,u nas też nie wiedzieli jaki to rak ,były trzy znaki zapytania ,na pewno jak najszybciej chemia tylko musi być wynik.
Znam kobiete ,również leczy się tam ,którą też zszyli i po 3 chemiach udało się usunąć wszystko ,żyła ponad 4lata bez wznowy .
Zadzwoń ,porozmawiamy

[ Dodano: 2017-03-02, 09:18 ]
58 5504040 Emerich Sopot ale jeszcze w MSWiA W Gdańsku przyjmuje od 14-16 W PORADNI GINEKOLOGICZNEJ NA NFZ ,spróbuj zadzwonić i zapytaj ,bez wyniku histopatologii nie wiem czy coś poradzi ,zapytaj

[ Dodano: 2017-03-02, 09:26 ]
Pamiętaj ,żeby mamie przepisali leki przeciwbólowe ,z tym też tam różnie bywa ,myśmy latały niepotrzebnie na izbę ,tylko nie pomyślałam wtedy o tym,hospicjum domowe to jak będziecie miały wynik histopatologii można załatwić ,tak to u nas się załatwiało,ale warto naprawdę,wspaniali ludzie ,leki ,recepty bez problemu przepisują,nie trzeba latać i załatwiać,trzymaj się
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Madzia 38

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30226

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-28, 14:51   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Witaj ,ja nie mogłam wejść,ale pilnowałam lekarzy pod blokiem ,potem ciężko ich znaleźć ,radziłabym to samo ,trzymaj się
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Madzia 38

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30226

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-22, 16:56   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
dziękuje i pozdrawiam serdecznie
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Madzia 38

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30226

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-22, 07:00   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Nie martw się,fajnie,że jeszcze prof.operuje ,jest wybitny.Napisz jak możesz ,czy mówił ,gdzie operuje?
Czasem przy dużym rozsiewie ,nie można usunąć wszystkiego i resztę powinna chemia usunąć,dlatego mówił,że po 3 macie z tk przyjść.
Daj znać ,pozdrawiam serdecznie
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Madzia 38

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30226

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-20, 11:09   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Witaj karta dilo jest jedna z tego co mi wiadomo ,cała kliniczna niestety.Do prof.weż całą dokumentacje medyczną ,wszystkie badania,zapytaj czy jeszcze operuje,jeśli tak to gdzie i co zrobić jeśli złożyłyście już kartę u koordynatorki na klinicznej,albo czy mógłby kogoś polecić,chciałam dzwonić i pytać ,ale zmieniłam tel i nr nie mam do Ciebie.Trzymaj się i odezwij
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Madzia 38

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30226

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-16, 07:23   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Napisałam wiadomość ,zadzwoń i pomogę,nie wiem czy tu można ujawniać nazwiska lekarzy ,przeszłam tam piekło i nie tylko my ,walczyłam o mamę i do tej pory to robię mają mnie dość.Ale uważam ze chory nie jest tylko jednostką chorobową a człowiekiem w dalszym ciągu.Ma prawo pytać i uzyskać odpowiedź aby czuł się bezpiecznie i wierzył w leczenie.Mama jest po 3 chemii czuje się dobrze ,również miała duży rozsiew ,zaawansowanie choroby ,to nie oznacza końca ,można żyć wiele lat.Pozdrawiam i odezwij się.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2017-02-17, 21:41 ]
Jeśli mamy coś dobrego do powiedzenia o danym lekarzu - można to ogłosić publicznie. Jeśli nie - lepiej tego nie robić - ryzyko, że zostaniemy postawieni przed sądem z oskarżeniem o pomówienie zawsze istnieje ;)

  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Madzia 38

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30226

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-15, 10:14   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Napisz na kiedy mamę zapisano na zabieg? U nas wyglądało to tak,że mame operowano prawie z ulicy .
Nie miałyśmy czasu się rozeznać,ale teraz mając tą wiedze ,to gdybym miała możliwość, czas ,to zaczęłabym od prof.Emericha, jest wybitnym specjalistą w raku jajnika.Przyjmuje prywatnie w Sopocie ,pomógł wielu kobietom ,gdzie inni nie potrafili.Nie jest już tak czynny zawodowo ,ale ponoć,czytałam tu gdzieś operuje jeszcze w MSWiA.Jest to ważne w tym raku ,aby zabieg wykonał specjalista ,wtedy są większe szanse.Nie twierdze ,ze na Klinicznej nie potrafią,ale opieka tam absolutnie nie podoba mi się.Pozdrawiam
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Madzia 38

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30226

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-15, 07:05   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Witam serdecznie moja mama była tam operowana i jest obecnie leczona w tym szpitalu ,jakbyś chciała dowiedzieć się czegokolwiek ,pytaj:)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group